Unia/Umipled

Zakład UmiPled w Michałowie działa od 2009 roku. Jego właścicielem jest białostockie przedsiębiorstwo Unia Sp. z o.o. które jako dystrybutor włókna akrylowego jest związane z branżą włókienniczą w Polsce od lat 90-tych ubiegłego wieku.
Co miesiąc z linii produkcyjnych w Michałowie schodzi do 20 000 szt. koców różnego przeznaczenia. Tkamy koce własnej marki, ale z naszych usług korzystają też producenci największych brendów europejskich. Poza tekstyliami domowymi specjalizujemy się też w produkcji koców akrylowych dla linii lotniczych i linii kolejowych.
 
zaklad-produkcyjny-umipled-01-001zaklad-produkcyjny-umipled-03-001

Misją firmy jest kultywowanie najlepszych tradycji włókienniczych Podlasia.

Obecnie jesteśmy prawdopodobnie ostatnim polskim producentem koców klasy Premium którego produkcja w 100% oparta jest na lokalnym potencjale. Koce tkane w Michałowie odpowiadają najlepszym światowym wzorcom jakości o czym świadczą certyfikaty przyznane nam m.in. przez krajowe autorytety w dziedzinie ochrony zdrowia.

 

Wartościami jakim hołdujemy są jakość i ludzie.

Dokładamy starań by produkty opuszczające nasz magazyn były bez zarzutu. Jednak swoją uwagę skupiamy nie tylko na produkcie, ale i na ludziach. Zarówno tych którzy go tworzą, jak i tych dla których pracujemy. Dbamy o partnerskie relacje z klientami oraz życzliwą i twórczą atmosferę w zespole.

zaklad-produkcyjny-umipled-04-001
zaklad-produkcyjny-umipled-06-001
zaklad-produkcyjny-umipled-05-001
zaklad-produkcyjny-umipled-02-001

PHPU UNIA Sp. z o.o. otrzymała Certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100 i prawo do posługiwania się znakiem.